Improband

Lippajad

Lippajad

 

... on 2001. aastal Tallinnas Tarvo Kaspar Toome poolt kokkukutsutud avangard-, freejazz-, fusion-grupp, kes loovad ja esitavad nüüdisaegset pilli- ning helipõhist loomingut, mille iseloomustamiseks sobiks võib-olla parema mõiste puudumisel nimetus post-fusion.

Eesmärgiks pole seatud mingi kindla muusikaliigi viljelemist, pigem vastupidi — koosseis rakendab kõike, mis tundub hetkel vajalik ja sulatamist väärt. Teisisõnu on Lippajatest sirgunud ablas elusolend, kes neelab hommiku-söögiks krautrock’i, lõunaooteks jazz’i, lõunaks avangard-eksperimentalismi ja õhtusöögiks nüüdisklassikat, mille kõrvale juuakse ohtralt hetkeloominguveini; öösel veel rüüstatakse elektroonilise muusika külmkappi.

 

Kontserdil saab hea kuulaja lisaks peekrile hullutavale improvisatsioonimärjukesele aga kindlasti suutäie filet de fusion’i või vähemalt soolase psühhedeeliatikuvõileiva.

 

Lippajate vaimseks eelkäijaks oli Megan Quartet (Meggan), ilmselt vanim 1990. aastate alguses alguse saanud uue progressiivse jazzrock’i laine bändidest Eestis.

 

Lippajate nimi pärineb Clifford D. Simak’i klassikaks saanud suurepärasest fix-up ulmenovellikogust "Linn".

 

Järgmine

Lippaja. Pilt Maris Ojasuu.

 

 

Lippajad(at)gmail.com  |  GSM +372 5665 4310  |  © 2019 Lippajad. Kõik õigused kaitstud.