Megan Quartet/ajalugu

1994. sügisel luuakse Tarvo Kaspar Toome (kitarr, klahvpillid) ja Madis Arvisto (kitarr) eestvedamisel vokaal-instrumentaalansambel Meggan, mille koosseisu moodustavad peale eelnimetatute: Marje Laurend (vokaal), Jaanus Tüli (löökriistad) ja Andrus Uuspõld (bass). Kuna tekib võimalus osa võtta Tudengijazzist, on vaja kähku nime. Selleks saab Meggan ja mitte keegi ei tea miks. :)
1995 sügiseks lahkuvad Madis Arvisto ja Marje Laurend ilmselt muusikaliste erimeelsuste tõttu. Megganiga liituvad Kalle Klein (saksofon) ja Iljo Toming (kitarr). Meggan jõuab stuudios teha 3-4 lugu.
1996 sügisel läheb Meggan muusikaliste erimeelsuste tõttu laiali.
1997 kevadel paneb Tarvo Kaspar Toome kokku Megan Quarteti (M.Mälgand, R.Rebane, A.Nemvalts, T.K.Toome). Külalisesinejatena on üles astunud erinevatel kontsertidel Tõnis Tüür (kontrabass) ja Meelis Ainsalu (bass) ja Jaan Pehk (vokaal) ja vanamuusikaansambel "Kampsun" (flöödid).
2000 Ilmub mittefestivali "Pilvepillerkaar´00" konsertsalvestus "Megan Projekt. KATUS".
2001 Kunsti- ja muusikafestivalil "Mantika" esineb Megan Quartet segastel asjaoludel juba nime all Lippajad koosseisus: M.Mälgand, R.Rebane, A.Nemvalts, T.K.Toome ning Raun Juurikas (klahvpilid) ja Arno Kalbus (löökriistad).
2002
Megan Quartet esineb Hiiumaal progefestivalil "Kuri Proge".
2003
Megan Quarteti "mantlipärijana" hakkab tegutsema kvartett "MESI" koossseisus: Mihkel Mälgand (bass), Ahto Abner (löökriistad) , Iljo Toming (kitarr), Tarvo Kaspar Toome (klahvpillid)).
2003
Ilmub Megan Quarteti teine CD "Are You Insured?".
2008 Ilmub Megan Quarteti kolmas CD (stuudiosessioonid). Kuula lugusid siit.


muusika  |  koosseis  |  mõte  |  kontserdid  |  ajalugu  |  lingid  |  kontakt